•Všechny návštěvníky by jsme chtěli požádat aby jste při kopírování uváděli zdroj.•
•(Některé články jsou námi překládány z anglických stránek a vkládáme do nich spoustu času.)•
•Děkujeme za pochopení a přejeme příjemnou návštěvu•

Časy ve Slash´s Snakepit

31. ledna 2011 v 18:28 | Martina, Izzy |  Rozhovory
s4
Jak se cítíš? Vím, že jsi se dostal z několika dost vážnejch nemocí.

Jo, měl sem zápal plic. Dostal mě v blbej čas. Vystupoval sem ale necejtil sem se zrovna 100%. Takže sem byl hospitalizovanej a hned vedle jsme měli zkušebnu a když jsem tam přišel tak ostatní se zmohli jen na: ,,Ježiši kriste!'' Nechtěli me pak odsad nechat odejít. Tlačil jsem se do toho fakt těžce a myslím že to co jsem měl byl přechozenej zápal plic a doktoři říkali že musim zpomalit. Nechtěl sem protože jsme byli zrovna uprostřed koncertní šňůry ale doktoři mi prostě řekli že musim. Bylo to v dost neštastnou dobu, protože se to stalo těsně předtim než jsme se meli vydat na tůru s AC/DC. To načasování bylo prostě špatný.

Jak ti je teď?

Teď se cejtim výborně. Jen sem si potřeboval na čas odpočinout. Tohle léto vyrážíme na turné které bude pokračovat až do příštího roku.

Jakej typ lidí si myslíš že se objeví na vašich koncertech?

Album vyšlo v říjnu. Jeli jsme na tůru s AC/DC loni v srpnu a až do úplnýho konce to bylo úžasný. Když jsme skončili tak jsme museli fakt nabrat sílu. Většina lidí která na nás přijde jsou fanoušci Snakepitu. Vlastně ve skutečnosti nás uznávají jako kapelu která předskakovala AC/DC. To je úžasný!

Jaké jsou reakce na Snakepit?

Zatím sem fakt neslyšel vůbec nic negativního ohledne kapely.

Tvé jméno znamená hodně pro hard-rockové fandy. Nazval by si sám sebe rockovou ikonou?

(směje se) V tuhle chvíli se fakt necejtim jako rocková ikona! NIkdy jsem se na to takhle nedíval. Ale pohled veřejnosti je asi jinej. Abych řekl pravdu, dělám pořád ty samý kraviny a shánim ty samý hry od dob co mi bylo 15. Snažim se na všechno koukat realisticky, den po dni, okamžik po okamžiku.

Guns n Roses byla jedna z posledních kapel která mívala soustavně vyprodávaný koncerty. To se dneska už moc nevidí.

Jo, viděl sem speciál na VH1 chvilku. Byly tam rockový hair kapely z 80'. A prostě sem se tomu musel smát. Ale my jsme nebyli tolik součástí týhle scény. V tu dobu jsme byli naopak spíš takovym průlomem, protože jsme byli jediná kapela svýho druhu. Myslím že právě to nás proslavilo. Celý 80. léta sme se snažili bejt co nejdál od trendů který v tu dobu běžěly. Vim že pak přišel grunge ze Seattlu. Sledovali sme to z dálky. Ale nijak to mě ani jiný členy neovlivnilo v tom co jsme dělali. Prostě jsme to jen poslouchali. NIkdy jsme se nezajímali o nějaký soutěžení v popularitě s jinejma kapelama. Prostě jsme dělali jen to co jsme uměli dobře. Není to o nějakým soutěžení.

Schází ti Guns N' Roses?

Ne. Měli jsme zatraceně dobrý časy. Ta doba byla prostě nářez. Ale sestava v kapele byla dost ochuzená. Uvědomil sem si že už v tom dál nechci pokračovat. Zkrátka jsem to roztrhnul dokud to bylo ještě v pohodě.(smích) Víš?

Jaký máš názor na Axla Rose?

Nemluvil jsem s ním od té doby co jsem odešel. Takže to zatím nechávam plavat.

Musí v tom být víc než jen to.

Ne, je to uplně jednoduchý. On šel jedním směrem a já zase zase druhym. Byl to pomalej proces kterej šel svojí cestou od doby co jsme nahráli náš první song až po náš rozchod. Když jsme končili naší poslední tůru, tak nám řekl jakou cestou chce teď jít co se muziky týče. Zkoušel sem zůstat v kapele vydržet tak dlouho jak jen to šlo, ale byl tam prostě limit přes kterej sem nechtěl jít.

Jak se díváš na to co se hraje v týhle době v rádiích?

Je to celý pěkně zmatený. Rádio pro nás nikdy nebylo dobrý. Nemyslím si že jsme někdy byli kapela pro rádia. To platí pro Snakepit a Guns...A to samý si myslim o kapelách ze 70. a 80. let který jsem poslouchal.Pro rádio dnešní doby je typický že tam slyšíš jen všechno možný co je zrovna ten měsíc populární.

Co ti běží hlavou když zapneš rádio a slyšíš Britney Spears?

Myslim na časy byly hodně hraný New Kids on the Block a Tiffany. Stejná sračka jako tohle. Zažil jsem to. Každej rád zvýrazňuje tyhle popíkový skupiny, ale to neznamená nic pokud jde o trendy. Jen to že ti je 16 nebo tak nějak. Všechny tyhle kapely přicházej a zase brzo zapadnou.

Stalo se ti někdy za éry Guns že jsi nemohl najít pódium?

Jo! Když se podívam zpátky tak vim že to byla docela sranda, musíš si ze sebe umět udělat srandu. Ale je jasný že nejsi rád když se ti tohle stane.

Bylo to v době kdy jsi byl závislej na heroinu?

Přesně.

Máš s tím stále problémy?

Víš co, za poslední deset let jsem párkrát uklouznul, protože jsem potkal špatný lidi ve špatnej čas. Párkrát jsem skončil kvůli tomu v nemocnici. Víš, zatímco jsem ležel na lůžku, tak sem si říkal: ,, Nebylo to ještě dost dobrý''. Z toho jsem se už fakt dostal, je to fakt moc neproduktivní. A speciálně pro někoho jako já, kdo má tolik práce. Mám toho ještě tolik co chci udělat.

Měla na tebe smrt Joey Ramona nějakej dopad?

Posledních pár týdnů se jen potkávám s lidmi kteří se ptají: ,, Co je sakra s Joyem?'' Naposled když sem ho viděl, tak to bylo v Drew Carrey's TV show, kde jsme byli jako hosté. On je přesně to co bych nazval dokonalá popová ikona, protože se nebral nijak vážně. Byl to prostě úplně normální chlápek.

Kdyby ses potkal ve výtahu s Axlem, o čem myslíš že byste mluvili?

Předtím jsme se potkali v jedný místnosti a skutečně jsme si toho neměli moc co říct. Ale kdyby se to stalo zrovna teď tak nevím o čem bysme mluvili. Asi bych ho v pohodě pozdravil a čekal na jeho reakci.

A konečně, je lepší shořet, nebo vyhasnout?

Hmm..Vlastně jsem nikdy neměl tu nebo onu na prvnim místě. Ačkoliv si myslím, že je lepší shořet než vyhasnout. Záleží to taky na načasování. Když se cejtíš na to shořet tak jen do toho. Ale vyhasínání je něco nad čím nemáš skutečně moc kontrolu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama