•Všechny návštěvníky by jsme chtěli požádat aby jste při kopírování uváděli zdroj.•
•(Některé články jsou námi překládány z anglických stránek a vkládáme do nich spoustu času.)•
•Děkujeme za pochopení a přejeme příjemnou návštěvu•

Slash v roce 2010

31. ledna 2011 v 18:33 | Martina, Izzy |  Rozhovory
s1
Řekni mi něco o turné které právě jedeš..

Je to jedno z nejbombastičtějších turné které jsem dělal od dob co jsem začal v Guns. Je to jedna z věcí kterou jsem nečekal. Udělal jsem tuhle desku, která je skutečně výborná a tak, ale chtěl jsem k ní vyjet i na turné. Navíc jsme dali dohromady fantastickou sestavu pro koncerty a nikdo z těch kluků není z L.A. a nikdy předtím jsem se s nimi nepotkal. Už od začátku to je brutální.

Zmínil jsi, že ti kluci nejsou z L.A. Je v tom nějaký rozdíl že jsou odjinud?

Řekl bych že jo. Žiju v L.A. a jsem vázanej na tohle město. Dlouhou dobu se tu pohybuju a pracuju. Znám každýho, všechny ty muzikanty. V tomhle směru je to všechno hrozně předvídatelný, alespoň pro mě. Už když jsem začal dělat na týhle desce, dokonce ještě předtím než sem začal myslet na koncertování tak sem dělal s lidma se kterejma sem předtím nikdy nedělal. Pracoval jsem s lidma který jsou prostě trochu odlišný než ti co žijou v L.A. a tak trochu mě to vytáhlo z mý dobře známý oblasti.

Přilákalo tohle turné i jiný fanoušky než na který jsi zvyklý?

Je to mix hodně mladých lidí ve věku kolem 18 - 25 lety. A potom samozřejmě tam vidíš i starou školu. Je to prostě hard-rockový publikum. Navíc jsou fakt energičtí a vědí o čem to je. Nejsou součástí toho co bys mohl nazvat novou vlnou posledního desetiletí, kapel jako třeba 30 Seconds to Mars a další.

Vyskytuje se hodně názorů typu, že rock 'n' roll je jako směr už mrtvý. Co si o tom myslíš?

Děláš si ze mě srandu? To není o nějakym směru. Celá podstata a duše rock 'n' roll spočívá v tom, že všechno to nebezpečný a spontánní co se kolem toho točí, prakticky vůbec neexistuje v klasickym průmyslu. Ačkoliv je tu spousta rockovejch kapel a lidi o nich věděj, tak nesnáším klišé, že je to životní styl, ale rozhodně je to postoj, kterej spočívá v tý neformální energii kterou rock má.

O čem to teda potom je? Dá se říct že jsi někdo kdo pomáhal definovat tenhle typ životního stylu.

Nechtěl bych zrovna použít tenhle termín, protože je to dost všeobecný. Nejlepší je v souvislosti s tímhle životním stylem asi použít ten starej všeobecně známej výraz "Sex, drugs and rock 'n' roll." Nemyslím si že je to jen o tom jak hodně šukáš, nebo jestli fetuješ. Jde o to zůstat v pohodě, brát život, tak jak přichází a dělat věci podle svýho.

Ale zrovna tohle zní jako klišé.

To až ted. Ale sedí to. Původně to dost dobře ztělesňovalo tu dobu.


Mluvil jsi s Axlem v poslední době?Člověče, nemluvil jsem s nim od roku 1996.


Co si myslíš o Chinese Democracy?Je to rozhodně album, který pokračuje v tom co Axl začal už dřív. Myslím že je dobrý. Přes to všechno co mezi náma bylo, tak si myslim že Axl je dobrej kluk a extrémně talentovanej.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama