•Všechny návštěvníky by jsme chtěli požádat aby jste při kopírování uváděli zdroj.•
•(Některé články jsou námi překládány z anglických stránek a vkládáme do nich spoustu času.)•
•Děkujeme za pochopení a přejeme příjemnou návštěvu•

Slash o Jimim Hendrixovi

1. února 2011 v 0:50 | Martina, Izzy (Majitelé blogu) |  Rozhovory
s
Slash má v rukávu vždy dost skupin nebo muzikantů kteří na něj měli velkej vliv. Ať už to jsou Rolling Stones, Cream nebo Aerosmith. Ovšem jeden z umělců, který měl na jeho vývoj obrovský dopad je Jimi Hendrix. Jeho songy jako "Purple Haze" a "Machine Gun" si mladý Saul Hudson neustále přehrával na magnetofonu rodičů a dostával do sebe všechnu tu energii a pocity od miláčka Seattlu, dokud se nestal významnou součástí jeho hudebního DNA.
"Myslím, že na Hendrixovi byla nejvíce atraktivní ta nespoutanost, plynulý kytarový zvuk který doslova křičel". Připomíná Slash. "Právě tenhle neskutečnej zvuk mě dost vtáhnul do sebe. Myslím, že všichni z mých oblíbených kytaristů v sobě mají svým způsobem kvalitu snoubenou s šílenstvím".
A pokračuje: "Celé to je o tom, že Jimi byl Američan s talentem od boha, ale objevila ho jedna anglická skupina, která ho přivedla do Londýna, kde všechno, co se tam dělo, bylo tak skutečný a oni si ho cenili za to jakej je. Je to docela sranda, když si vezmeš kolik skutečně úžasnejch kytaristů vzešlo z tý doby…vlastně všichni angličtí kytaristi byly bílý děti, ale chtěli být černý a hrát ten styl muziky která je typická pro černochy. A tady naopak přijde černej kytarista z Ameriky a přinese sebou něco odtamtaď a všichni z něj jsou úplně hotový a říkaj 'wow!' Každej ujížděl na Jimmim, kterej byl přesným ztělesněním toho mladého kytaristy používajícího hodně zkreslení a zpětných vazeb…muselo to být na tu dobu hodně zajímavý".
Když přijde řeč na Hendrixovo tragické úmrtí způsobené předávkováním drogami a jeho vlastní bezstarostnost v jeho začátcích, je Slash vděčný.
" Celkem vzato prošel sem si tím taky, v mém případě jsem ale měl dost štěstí, že kdykoliv jsem se dostal do fyzického stavu ve kterém možná byl i Jimmy, tak jsem se dokázal z toho vždy dostat. Pořád jsem tady. Pak je tu i vášeň pro muziku a touha pokračovat ve skládání písniček. Nyní to pravděpodobně dělám s daleko větší láskou než tenkrát když jsem začínal poprvý a to je to co mě udržuje v chodu neustále".
J
Jimi Hendrix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama